Svátky

Dnes je Sobota 21. 09.
Svátek má Matouš,
Zítra Darina
 

Kontakty

Ředitelka:
Mgr. et Mgr. Jana Pelikánová, DiS.

Adresa školky: V Březinkách 209, Vyžlovka
281 63

Email:
info@skolkajitrenka.cz

Telefon:
734 257 995
 
Kde nás najdete?

Zvětšit mapu

Archiv

Vánoce v Jitřence

Fotky

Byl u nás Mikuláš...

V pátek 4.12.2009 v dopoledních hodinách u nás zazvonil Mikuláš a dva čertíci. Byli jsme na ně připraveni, jen co je pravda: básničky jsme uměli, písničky jsme zpívali, i scénku jsme jim předvedli.

Přišlo i na trošku slziček, ale když nám čertíci s Mikulášem rozdělili balíčky s dobrotami, bylo všechno zažehnáno a nevadily nám ani brambory, které se mezi těmi dobrotami objevily.

Fotky

Naše první hodina plavání

Konečně pominuly kašlíky a rýmičky, které nás postupně všechny potrápily a my jsme mohli společně vyrazit do Čestlického Aquaparku na naše zcela jistě první opravdové kurzy plavání.

Přivítaly nás moc milé tety lektorky, teplíčko a průzračná voda. Někdo se jen „cachtal“ u břehu, ale příště už se určitě přidá a někdo byl ve vodě opravdu jako doma. Až náš kurz skončí, určitě budeme plavat jako rybičky a když ne jako rybičky, tak jako žabičky určitě.

Je také možné, že si hodiny plavání ještě prodloužíme, protože pro ty naše tělíčka je voda přímo blahodárná. Tak nám držte palce, ať jsme zdraví a můžeme jezdit všichni.

Fotky z první hodiny

Náš první výlet!

Výlet na Zbraslav

Už od rána bylo jasné, že počasí stojí při nás. Svítilo sluníčko, bylo krásně teplo a vítr měl dovolenou.

Ráno jsme se na výlet posilnili pořádnou svačinou, abychom to všechno ušlápli, sbalili jsme si s sebou občerstvení a taky krmení pro zvířátka, nasedli jsme do autobusu, zamávali školce a už se jelo...

Cestou jsme si mohli ukroutit hlavy, bylo toho k vidění opravdu hodně – auta všeho druhu, sanitka, bagry, policie, kamiony, motorky a dokonce vrtulník. Obdivovali jsme strmé skalnaté stěny Břežanského údolí a za chvíli jsme byli na místě.

V areálu minizoo jsme si udělali pěknou procházku a postupně jsme potkali sovu – nádherného obrovského výra, kterému děti řekly svou básničku , poštolky, káňata,daňka,bažanty a divoká prasátka.

Na závěr jsme se vyšplhali k dětskému hřišti, kde jsme si pohráli, odpočinuli,doplnili jsme tekutiny ( také jsme se zároveň nějakých zbavili J) a vraceli jsme se k autobusu, kde už na nás čekal pan řidič.

Žhavými tématy zpáteční cesty se staly zejména následující dotazy:
Co bude k obědu ?
Kde to jsme ?
Proč je ten bagr žlutý ?
A HLAVNĚ oblíbené – Kdy už tam budem ?

Doufáme, že se dětem výlet líbil a těšíme se na další dobrodružství.

Fotky z výletu

Kurzy plavání

Prvních 6 lekcí plavání proběhne od 10.11.2009 do 15.12.2009 a další 4 lekce od 12.1.2010 do 9.2.2010 a to každé úterý od 9.00 do 9.45. Přesuneme tedy v tomto období angličtinu, takže výuka bude v pondělí a čtvrtek.

Hodinové hlídání

Na základě průzkumu a ohlasů zavádí naše školka s platností od 14.9.2009 tzv. hodinové hlídání.

Jedná se o službu, která probíhá samozřejmě v prostorách naší školky a pod vedením pedagogických pracovnic, které mají běžně na starosti děti chodící do školky pravidelně. Dítě může být do školky přivedeno v podstatě kdykoli po předchozí dohodě a zúčastní se právě probíhajícího programu, tedy logicky i hodin angličtiny, tenisu apod. Zařadí se tedy do běžného chodu školky.

Zahájení tenisové školičky

V pondělí 14.9. měla proběhnout první hodina „tenisové školičky“. Počasí nám ale vůbec nepřálo a tak jsme zahájili ve středu a to už bylo o něčem jiném. Někomu se nechtělo a chtěl na písek, někdo byl zvědavý, někdo mlčel a čekal, co se bude dít.

Kačka barevné dětské tenisové míčky, bylo na půl vyhráno a na kurtech, když se podařilo novým malým tenistům pinknout do míčku a když panečku ještě k tomu přeletěl síť, ozývaly se radostné výkřiky a pak už všichni do jednoho poskakovali a pinkali a sbírali míčky.

Do toho nám svítilo sluníčko a po skončení a dobrém obědě usnuli malí sportovci jako miminka.

FOTKY (2. stránka galerie)

Zahájení angličtiny hrou

Dne 8.9.2009 jsme zahájili s paní učitelkou Lenkou „angličtinu hrou“. Z počátku děti nevěděly, co se bude dít, ale jakmile paní učitelka začala popisovat „náš koberec se silnicemi a domečky“ ledy se prolomily a výuka mohla začít. Po čtyřech půlhodinkách (vždy úterý a čtvrtek) se už naučily dvě písničky a učíme se s radostí dál.

Den otevřených dveří

Dne 29.8.2009 proběhl, myslíme úspěšně, den otevřených dveří. Kromě několika maličkostí, které ještě doladíme během září, ale které rozhodně nebrání plynulému chodu školky, jsme díky maximálnímu nasazení zvládli uvést školku do provozu.

Navštívily nás opravdu desítky lidí, z čehož jsme měli velikou radost. Přišly rodiče s dětmi, které se okamžitě pustili do hraček, kopání, hry na písku a sladkého občerstvení a dokonce jsme přihlásili další dva človíčky. V neposlední řadě se na nás také přišel podívat pan starosta obce, který si školku se zájmem prohlédl a popřál nám hodně úspěchů a trpělivosti. Tu budeme určitě potřebovat, ale vydržíme.

Plánované akce

Návštěvy solné jeskyně

Plánujeme min. 2x měsíčně návštěvu solné jeskyně ve Svojeticích, první návštěva proběhne pravděpodobně již poslední týden v listopadu. Vše se včas dozvíte.